خانه > موسیقی, نوشته های Yahaf, ویدئو, جامعه, عکس > مستند شوک و عوارض شوک آور آن !

مستند شوک و عوارض شوک آور آن !


 

 

به نام یزدان

 

ایران نیستیم .. ولی شواهد نشان می دهد مستند شوک، حسابی رپی ها و رپیست ها را سوزانده است !! ..

با اینکه در یوتوپ گذاشته اند ولی هنوز وقت نکرده ام که این برنامه را ببینم … در این چند روز اخیر .. چندین ترانه بر ضد این برنامه سروده اند …. و همه بر این باور بودند که مقایسه رپیست ها با متالیست ها که شیطان پرستی بین آنها رواج دارد ، کاملا اشتباهست و خراب کردن ذهن مردم و عوام است نسبت به رپ و این نوع موسیقی … چون این دو، دو نوع موسیقی جدا هستند و خوانندگان آن با افکار و عقاید متفاوت و …

 

برنامه شوک پخش شده از شبکه سوم سیما
برنامه شوک پخش شده از شبکه سوم سیما

 

خلاصه، کاری به بر حق بودن یا نبودنشان نداریم ! …. این ترانه را گوش کنید (دفاع رپیست ها از خودشان و اظهار برائت از آنچه در برنامه شوک به ریششان بسته اند !!) ..

از اینجا گرفتم … آهنگش بد نیست .. خواننده ای به نام محمد ماندگار خوانده است … من که شخصا از رپ خوشم نمی آمده و نخواهد آمد (بویژه آن نوعی که شدیدا با فحش آغشته است !! ) .. این ترانه به دلم نشست …. !! … بویژه قطعه ای که می گوید «از کی فروهر شده نماد شیطان پرستی!؟ » … در حالیکه فروهر یک نشان میهنی و باستانیست .. بخوانید اینجا را  …

به نظرم .. برنامه شوک در دراز مدت … برخلاف اهداف پیش بینی شده ، باعث برجسته شدن این نوع خوانندگی می شود … حداقل بدلیل کنجکاوی مردم در رپ شناسی !!
به هر حال بنده نه روانشناسم و نه جامعه شناس ….  گوش فرادهید:

ترانه فریاد زیرزمینی – در اعتراض به برنامه شوک

 

 

پی نوشت 1 :

ظاهرا، موزیک ویدئویی ( نما آهنگ فرهنگستانی ! ) از مدل دخترانه این نوع موسیقی در اینترنت  و سایت یوتوپ گذاشته شده  (اینجا)  … و احتمالا اولین نما آهنگ، از رپ دخترانه است ….>>> مار از پونه بدش می آمد .. جلو لانه اش، سبز میشد …!!

پی نوشت 2:

این هم نمونه ای از فرهنگ کاسبی حلال ملت شریف ایران!! …..

فروش مستند شوک، 1500 تومان …!! …… در حالیکه، به وفور لینک دانلود آن علاوه بر یوتوپ، موجود است …. ( بیچاره افرادی که پول این CD را داده اند !!) …..ضمن اینکه بماند، این وسط ، سایت محترم (www.dvdstore.ir) یا آگهی دهنده محترم!، حق کپی رایت شرکت سروش رسانه را نقض کرده که مجری انتشار محصولات صدا و سیماست ! …. کی فرهنگ کپی رایت جا خواهد افتاد؟!

ببینید: مستند شوک

 

پی نوشت 3:

در یوتوپ ویدئویی گذاشته شده است که قسمتهایی از همایش آسیب شناسی ملی (موسیقی)  را نشان می دهد .  این همایش در اردیبهشت 1387 در دانشگاه شیراز برگزار شد و  موضوع آن پیرامون موسیقی رپ و آسیب های اجتماعی آن است که در آن کارشناسی به نقد این موسیقی می پردازد و یاسر ( یاس ) ، خواننده رپ به دفاع از آن ……… در نهایت این ویدئو، با سخنان خانمی محجبه در حمایت از مضمون اجتماعی مثبت موسیقی رپ!! (که نشان می دهد این نوع موسیقی در بین مذهبیون نیز طرفدارانی دارد!)، و  با تشویق شرکت کنندگان، در حمایت از این نوع موسیقی به پایان می رسد ! … کلیک نمایید:

همایش آسیب شناسی ملی …..

دفاع یاس ( یاسر ) از موسیقی رپ

دفاع یاس ( یاسر ) از موسیقی رپ

خانم م�جبه و سخنانش در �مایت از مضمون اجتماعی موسیقی رپ

خانم محجبه و سخنانش در حمایت از مضمون اجتماعی موسیقی رپ

پی نوشت 4:

مصاحبه CNN با یاس ( یاسر) …… ( اینجاست که فهمیدم شهرتش از سطح ملی فراتر رفته !! ) … اینطور که شنیده ام ، تنها خواننده رپیست که ترانه هایش، مجوز انتشار هم گرفته است…. ( تصور ننمایید در حال تبلیغ برای ایشان یا این نوع موسیقی هستم ! … هدف اطلاع رسانیست )………… کلیک کنید:

مصا�به CNN با یاس (جهت مشاهده ، مر�مت نموده روی تصویر کلیک نمایید !!)

مصاحبه CNN با یاس (جهت مشاهده ، مرحمت نموده روی تصویر کلیک نمایید !!)

 

 

 

 


تمام حقوق نوشته ها و تصاویر این تارنما، تحت لیسانس Creative Commons و متعلق به خراشاد میباشد لذا استفاده از تصاویر و نوشته های آن در نشریات, روزنامه ها، سایت ها و وبلاگها, تنها با ذکر منبع به همراه درج لینک خراشاد, بلامانع است.

Creative Commons License
Texts, Images, Audio and Video by KhorAshaD is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License


KhorAshaD

 

 

Advertisements
 1. سیمرغ
  30 اوت 2008 در 11:44 ب.ظ.

  فقط ترانه ی فریاد نیست آهنگ سیمرغ و 7th arena band و mt هم هست

  خراشاد:

  بلی .. شنیده ام .. در متن هم آورده ام که ترانه های زیادی خوانده شده بر علیه این برنامه … ولی چه کنیم که این به دلمان نشست !

 2. ali
  31 اوت 2008 در 4:44 ب.ظ.

  baba ye mosht ……. gam shodan dore ham har chi deleshoon mikhad migan.age ras migan beran ahang bibak ali , yani ali ya khoda nazdik ast ro goosh begiran ya ahang sarbaze ariyaie pishro ro ta …….. beran nemidoonam chera mikhan rapo daghoon konan vali tanha sabki ke mitoone pishraft kone hamin rape

  خراشاد:


  قربان … با اجازه کمی از نظر مبارک را، چون آغشته به فحاشی و توهین بود … لاک گرفتیم ! … 😉 به نظر من علت این است که رپ یک نوع موسیقی اعتراضیست به وضعیت اجتماعی و بعضا سیاسی جامعه …. در نتیجه به راحتی در نزد حاکمان و دولتمردان پذیرفته نمی شود … این هم مختص ایران نیست … در همه کشورها هست ..با این تفاوت که در کشورهای توسعه یافته ، سعه صدر طبقه حاکمه بیشتر است !! 😀 … به هر حال انشالله که ختم به خیر شود !!

 3. ali
  31 اوت 2008 در 4:49 ب.ظ.

  enshoala bacheha ………………. khodam ……………. ahangaye YAS mitoone madrak khoobi bashe ta bedoonin rap chiye choon az moshkelat migan dardeshoon oomade

 4. 1 سپتامبر 2008 در 8:15 ق.ظ.

  خیلی خوب بود.
  ببینید من خودم یه رپر اجتماعی هستم و از این کار واقعا خونم به جوش اومد و وبلاگ شوک ویو رو درست کردم.
  خوب کی گفته فروهر علامت شیطان پرستی و رپرها شیطان پرست هستن ؟در ضمن پسر دایی بنده هم متال باز هست و دوست شیطان پرست هم داره.وقتی باهاش صحبت کردم گفت حرف های اینها فقط برای منحرف کردن مردم هست و دروغه محظ هست.شما هم اگه می خوای درک بهتری از رپ داشته باشی حتما آهنگ های شاهین نجفی رو گوش بده حتی میتونم بگه از یاس هم قوی تر هست و در حد کارهایتوپاک (از نظر شعر و مفهوم رپ) هست.
  لینک این خواننده ی عزیز توی وبلاگم هست.
  به امید درک صحیح مردم از رپ.
  فعلا بای

  خراشاد:

  عجب … به قول آقا رضای فیلم مارمولک … شما هم اهل حالید !؟ …پس با توجه به رفیق پسرداییتان … بخشی از این مستند در رابطه با وجود شیطان پرستی در ایران درست است … اما خب در اینجا تر و خشک رو سوزوندند … ترش که شما رپ ها هستید .. خشکش که متال ها هستند ….
  شاهین نجفی، همانیست که ترانه «ما مرد نیستیم» رو خونده؟ … به خون ایشان که تشنه اند … شانس آورده که ایران نیست !!! 😉
  البته اصولا موسیقی رپ برای بنده نوعی کمی نچسب است …. شاید به دلیل اقتضای سن … که پیرتر از رپ دوستها هستیم ! ….. یاس رو به خاطر اینکه با ادبتر می خونه بیشتر می پسندم … البته ممکنه به مذاق دیگران این انتخاب من، خوش نیاید … 😎

 5. نازنین
  2 سپتامبر 2008 در 9:27 ب.ظ.

  ina hame ShoSteSho0Ye maghZie………go0l nakhorin …..barnameYe Shok Ye SiYaSate jaDd bo0d ke faghat edeYe andaki ke etelaate ZiYaD nadaran kham miShan motmaenam Shoma baho0Sh tar aZ in harfaein ke baVareSho0n koninZ….;D

  خراشاد:

  نازنین خانم … طبقه روشنفکر و تحصیلکرده ، تحت تاثیر یک فیلم یا مستند قرار نمی گیره !! … که تنها بر اساس آن ، به نتیجه گیری نهایی هم برسه ( البته هستد کسانی که تحصیلکرده هستند ولی عوامانه می سنجند ! )… این مردم عادی هستند که دسترسی به منابع مستقل و غیر ندارند … یا اینکه اهل تحقیق نیستند تا واقعیت را دریابند …. در نتیجه این برنامه می تونه روی اونها تاثیر بذاره ! ….

 6. 5 سپتامبر 2008 در 12:17 ق.ظ.

  Emad-tanham.blogfa.com

  خراشاد:

  جناب .. به نظر جابه جا نوشته اید !! … دیدگاهتان را در نامتان نوشتید و بالعکس … نکند شیوه جدیدیست در نظر دادن !!! ؟؟ …که ما بی خبریم !

 7. مهشید
  5 سپتامبر 2008 در 8:48 ب.ظ.

  are bahat movafegham

  خراشاد:

  مرسی .. جز نادر مواردیست که کسی نظرش با ما یکیست !! … باعث خوشحالیست ! 🙂

 8. AMR
  5 سپتامبر 2008 در 10:32 ب.ظ.

  سلام
  ————————
  من هم اصلا با این برنامه که کاملا یک طرفه بود حال نکردم ……….
  فقط نظر یک عده …………………
  رپ هم مثل پاپ و….. یک نوع موسیقی است
  (دلیل نمی شه ربطی به . و… داشته باشه)
  که این روزها بیشتر به دل جوونتر ها نشسته………..
  جالا می خوام به کام بعضی ها خوش نیاد . خوب نیاد..
  ——————————————————————–
  90 درصد خود ایران موزیک هم رپ هست
  این صداو سیما هم بدجور رفتار متناقض نمائی تو خیلی از مسائل داره

  خراشاد:

  بله .. مانند ما که خوشمان نمی آید .. ولی نمی رویم مستند بسازیم و همه را پیرو شیطان رجیم بدانیم و خودمان را در جوار حوریان بهشتی !! 😉 …. شما از رسانه غیر بی طرف؛ انتظار رفتار غیر متناقض دارید ؟!! ❗

 9. سکوت
  6 سپتامبر 2008 در 11:17 ق.ظ.

  خاک برسر افرادی که فهم درک موسیقیشان فقط قرو کمر زن ودختر وموزیک6/8 من 5سال گیتار الکتریگ میزنم حتما من مرید شیطان هستم خاک بر سر افرادی که رپ وراک رو یه نوع موسیقی میدونن وای بر کسانی که از موسیقی فقط آرامش میخوان. اون خانمی که تو برنامه شوک حرف میزد فکر میکرد تو پارتی میشینن وآبمیوه میخورن قصه شنگول ومنگول میگن تا کی .آخه تا کی مغز ملت ایران می خوادقد فندوق باشه تا کی گروهای راک ومتال فاسد همجنس باز و جونور وغیره هستن چرا معنی شعرهای پینک فلوید متالیکا بلک سبت اوزی وخیلی از گروهای دیگه رو نمی خونیدآه ه ه ه ه ه ه تا کی باید نسل سوخته ایران به موزیک خمارگونه شجریان وامثال اینها گوش بدن چرا هر سبکی که واردایران میشه به گند کشیده میشه خدا دنیا را با موسیقی خلق کرد موسیقی تند وخشن مثل غرش آتشفشان ورعدوبرق وموسیقی ملایم مثل رود خانه وپرندگان کاش کمی فکر کنید بعد………..بزنید

  خراشاد:

  قربان ما نفهمیدیم شما آخرش کدوم طرفی هستی ؟! … یه جا راک و رپ رو کوبوندی .. یه جا هم شجریان رو !! .. آخرش هم ما رو !! مغز ملت رو که اتفاقا شما هم جزش هستی ، اندازه یک فندوق دونستی !! ….
  آقا تکلیف ما چیست با نظر مبارکتان ! 😉 …… موفق باشی گیتاریست عزیز …

 10. آریان
  6 سپتامبر 2008 در 12:58 ب.ظ.

  کمی به یاس گوش بدید !!خوشبختانه من هم با شما هم عقیده هستم !!
  از رپ اصلا خوشم نمی آید !!
  ولی یاس ؟؟
  یاس یه خواننده از یه کره ی دیگه است !!
  بهش گوش بدین !!
  یه بار گوش بدین تا باور کنین یاس چیزی جز درد دل و احساس جامعه نداره !!

  خراشاد:

  خوشوقتیم از آشنایی با شما ، هم عقیده ای عزیز !!

 11. شبنم
  7 سپتامبر 2008 در 4:34 ب.ظ.

  هر دو روزي كه اين برنامه رو گذاشت برقه ما رفت!!!!!!!

  خراشاد:

  عجب … حالا خوب شد برق رفت یا بد شد ….؟!!

 12. Mr.30Li
  9 سپتامبر 2008 در 3:20 ق.ظ.

  Hameja Khob o Bad Dare, Baziha Az Rap Daran Soe Estefade Mikonan.Vali Dige Enghadr Shoresh Karde Bodan Man Didam Barnamasho 4 Sotone Badanam Larzid:)) Vaghean Khande DAre.
  Moteasefam Vase Shabakeye 3

 13. ........ hamaton
  17 سپتامبر 2008 در 3:11 ق.ظ.

  k…….. har ki ke rap khone , mikhad har ………….. bashe che yas che har ……… dige

  خراشاد:


  جناب .. اولا ممنون که اینجا را با سخنان گهربار خویش و نظر بسیار منطقی تان، به گند کشیدید ! .. که مجبور شدیم،… شستشو دهیم نظرتان را !! …. ثانیا مانده ایم یک نوع موسیقی چه می تواند بر سر انسان بیاورد ( یا خودمونیش میشه چقدر سوزونده) که شما هم مانند نظر اول (که تهیه کنندگان این مستند رو نوازش نمودند! ) ،…. ولی در مخالفت با این نوع موسیقی، ….. ضمن نشان دادن گوشه هایی از فرهنگ خویش،…..همه (رپرها) را مورد محبت خود قرار داده اید !! 😉

 14. refa
  17 سپتامبر 2008 در 5:48 ب.ظ.

  واقعامتاسفم براي كسايي كه رپ يامتال بازي رانمادشيطان ميدانند خانواده هابدترازصداوسيماازرپ بدميگن ولي همش شرووره چون جوونابارپ زنده هستن چون تمام انرژيشون ازرپهاتامين ميشه وگرنه باسنتي هاي ايران كه بايدنشست گريه كرد………….مر30

  خراشاد:

  ممنون از پیام … ابراز تاسف بنده را نیز بپذیرید !

 15. سیمرغ
  19 سپتامبر 2008 در 8:45 ب.ظ.

  سلام من بازم برگشتم لب کلوم
  رپ بد نیست خیلی هم خوبه کسایی که میگن بده باید برن بشینن روضه گوش بدن روزی یک بار مخشون شستشو داده بشه کسایی که پای موسیقی سنتی رو کشیدن وسط موسیقی سنتی موسیقی اصیل کشور ماست نباید با حمایت از رپ سنتی رو له کنیم اما میمونه پاپ که سبک فاسدی شده دقت کرده باشی گنده های پاپ هم الان چسبیدن به رپ تا پس نیفتن از جمله مهدی مقدم مدرس و … در ضمن ضربت خوردن حضرت علی (ع) رو تسلیت میگم در این مورد هم آهنگ مولای من سبک رپ و آر اند بی به زودی میاد

  خراشاد:

  درود بر شما … خوش آمدید … و ممنون از پیامتان …

 16. محمد
  21 سپتامبر 2008 در 7:23 ق.ظ.

  به نظر من بر نامه خوبي بود اما حيف كه پس از مشاهدهي اين برنامه پدرم به من گفت چرا موهاتا فرق باز هيكني!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  خراشاد:

  پس اثرات مفید هم داشته این برنامه !! …. کار ماموران محترم و وظیفه شناس گشت ارشاد (تذکر!) را راحتتر نمودند .. 😉 …این آینده نگری تهیه کنندگان این مستند را نشان می دهد !

 17. صنم
  19 اکتبر 2008 در 1:06 ب.ظ.

  سلام،به نظر من هم رپ خوبه هم پاپ.اين خواننده ها هستند كه نمي دونند چه جوري بخونند.مگه ياس نيست؟چقدر پسر پاستوريزه اي است!صدا وسيما هم يه كم گنده اش كرده!:-D

  خراشاد:


  صنم عزیز … با این اوصافی که شما میگی .. ما هم پاستوریزه ایم .. اونم مدل پاکش !!
  ممنون از اینکه هزارمین کامنت ورژن جدید این سایت را به نام خودتان ثبت کردید … ! 😀

 18. صنم
  19 اکتبر 2008 در 1:14 ب.ظ.

  من خودم به شخصه عاشق رپ هستم،من يه دختر١٦ساله ام،آتيش پاره،با ابليس وتهي و…حال مي كنم،به نظر من برند گروه زدبازي رو بگيرند كه فقط عقده ي داف ودوست دختر رو دارند.اما خودمونيما!خوب دل وجرئتي مي خواد ابليس رو با اون همه بكس خلاف گرفت!

  خراشاد:

  هزار و یکمیش رو هم که باز ثبت کردی !
  ولی خداییش 3 بار خوندم نظرت رو تا فهمیدم چی گفتی … اشکال از تو نیست .. اشکال از تفاوت نسل من و توست که خیلی از اصطلاحات رو یاد نگرفتیم .. وقتی همسنت بودیم !
  تنها 12 سال کوچکتری از من .. ولی در دنیای متفاوتی سیر می کنی که من به سختی می فهمم …

  حال تصور کن تهیه کننده، کارشناس و کارگردان این مستند که مطمئنا یک نسل از من هم بزرگترند .. می توانند نسل رپ دوست را بفهمند؟ یا درک کنند؟ …

  نتیجه این عدم انطباق نسلها .. می شود مستند شوک !! 😉
  (ولی خودمانیم … عجب تحلیلی نمودیم !! … سری دوم مستند شوک را بیایند با ما به عنوان کارشناس مصاحبه کنند! … قول می دهیم هوای شما رپ دوست ها رو داشته باشیم ! .. 😀 )

 19. 20 اکتبر 2008 در 9:08 ق.ظ.

  فکر کنم نظر دیروز نرسید با برنامه شوک حال کردم واقعا واسه رپرهای جلف بیسواد ………….. متاسفم اوناییم که رپ گوش میدن انگار مغزشون درست بهشون دستور نمیده حالا همه با هم خاک بر سر ا…………. خاک بر سر ایر……..

  خراشاد:

  درود بر شما سبا عزیز .. مجبور شدم کلماتی را از نظرتان لاک بگیرم ! .. چون توهین آمیز بود … سیاستمان ارائه نظر و بحث بدون توهین یا فحاشی به طرف مقابل است … ( البته شما در توهین به بنده مجازید ! 😀 )

  فعلا وقتش نیست .. انشالا پاسخ نظر بعدی تان را پس از بازگشت از دانشگاه خواهم داد ! ..

  • علي
   23 ژوئیه 2010 در 10:37 ق.ظ.

   من خودم رپ رو دوست ندارم ولي ما حق نداريم به عقايد مردم توهين كنيم. يكي فن رپه. يكي فن متال.يكي هم جز و بلوز و رگه و ازين چيزا…
   ما نبايد به سليقه هاي هم توهين كنيم به هر حال…

 20. 20 اکتبر 2008 در 10:10 ق.ظ.

  راستی آقای خراشاد منم 18 سالمه واز رپ خوشم نمیاد میدونید اگه یک آدم از مغزش کار بکشه به مرور زمان راه درستو در پیش میگیره من متاسفم برای روانشناسای مملکت(البته بعضی هاشون بابای خودم روانشناسه ولی میشه گفت اینطوری نیست)مثلا تو برنامه گفتن اینترنت مفید نیست وهمش میرن تو سایتهای ……..فکر کنم بدبختا اصلا کامپیوتر ندارن میخوام روشنتون کنم من عاشق خدام میمیرم واسه عدالتش که حداقل سرپامون نگه داشت که روزی امام میاد ودیگه لازم نیست احمدی کسادو تحمل کنیم منم چادری نیستم حجابم هم خوب نیست(متاسفانه)ولی یک هدفن نمیزارم تو گوشم وشروورای اینارو گوش نمیدم حالا یک مردتیکه که از تو شعراش معلومه چه خانواده ی تاسف باری داشته نشسته واسه شهیو وایران وکوفت وزهر مار خونده کشته مردش شدن به نظر من موسیقی وباید بوسید(البته من تف میکنم)وگذاشت کنار همونطور که سینما اینطوری شده من دوشنبه رفتم سینما جاتون واقعا خالی بود چون هیچ کس تو سالن نبود رو صندلیهاشونم تار عنکبوت گرفته بو البته منم فیلمهای مفت گرونونمیبینم مجبور شدم همکار بابام مهمونمون کردو وزوری پنج نفری فیلم دیدیم حیف برق حیف وقت من جای شما بودم میشستم درمورد گرونی خونه نبود برق وکولر در تابستان ونبود گاز وشوفاژدر زمستان صحبت میکردم برنامه شوکم واسه همین پخش کردن درگیرتون کنن واسه مسائل پیش پا افتاده ای مثل رپ که تقلید کردن که شاید مثل امریکاییا بشن تو این جور موارد مردم تقلید میکنن اما تو علم……….من سیاسی نبودم الانم دارم واقعا درس میخونم رتبم دو رقمی شده برقم قبول شدم شنیدم راحت درس بخونی بورسیه میدن پاش میفته ثابت میکنم که ایران فقط جای اینجور مسائل یک عده شروور بگن یک عدم برنامه بسازن جوونام برن دنبال خلاف الان میلیاردها نفر رپرن پاپشون به درد باباشون میخوره بهتره برید بمیرین چون واقعا بی…….. وعق…….. اید بشینید تا پولهای مملکتو بدن به عراقیا و دل بسوزونن واسه مملکت عرب از یک طرفم بگن جوونامون عراقیا شهید کردن من نمیدونم راسته که واقعا شما ا……. درسته که مغزاتون شستشو دادن اصلا این مسائل جای فکر وبحث داره؟؟؟؟؟جوونای امروز واقعا بیمصرف شدن همینجا بشینیدو در مورد فلاکتو بدبختیو تهی وخالی (از لقباشون شخصیتشون هویداست)بحث کنید ووقتی بلند شدید میبینید که زیر خط فقروبدبختید این از ته دل میگم واقعا براتون متاسفم حالم از ک…….. مثل شما بهم میخوره برید بمیرید که حداقل فردای خودتونو نبینید…………………

  خراشاد:

  شما از کجا مطمئنید که بنده آقا هستم .. شاید خانم باشم !
  لطفا زمانی که عصبانی هستید ، نظر ندهید .. پدرمان درآمد تا خواندیم متن بدون ویرگول و نقطه شما را ! 😉
  باز هم که همه را به فحش کشیدید که مجبور به حذف شدیم …
  دوست عزیز .. توصیه می کنم به عقاید، نظرات و … افراد احترام بگذارید .. به هر حال قرار نیست که همه رتبه دوم کنکور بشوند یا دانشمند و استاد .. اگر اینطور بود که جامعه بشری ایده آل می شد … طبیعت انسان، تفاوت عقاید است … تفاوت اندیشه است … بنابراین اینکه بخواهید از بقیه که مانند شما فکر کنند، عبث و بیهوده است …
  آخرش هم نفهمیدیم که کی به کیه … مقصر کیه .. ما !؟ رپیست ها؟، صداو سیما؟، دولت؟، خودتان؟، همه مردم ؟ .. 😀 … ؟

 21. شبنم
  25 اکتبر 2008 در 10:03 ق.ظ.

  بنظر من هم همه ی رپر ها شیطان پرست نیستن ولی خوب آدم مزخرف همه جا هست
  اصلا من نمیدونم چرا وقتی ما پاپ به این قشنگی داریم باید رپ گوش بدیو یعنی گوش بدیم ولی کم گوش بدیم یا اصلا ارشاد بیاد رپ رو مجاز کنه مثل آهنگ من اگه جای تو بودم گروه آریان که اتفاقا رپرش یکی از دختراست!!!!

 22. 16 نوامبر 2008 در 4:45 ب.ظ.

  berin baba ye mosht adame………..dore ham jam shodin rapo zire soal bebarid
  hala shoma mibinin ke rap dare pishraft mikone dagh kardin?
  ……….. shoma liaghateton hamine ke beshinin to khoone seriyale mehran modiri negah konid

  خراشاد:


  توهین و فحاشی = سانسور !!
  با عرض پوزش ….

 23. عطريا
  21 نوامبر 2008 در 4:49 ق.ظ.

  سلام به شما خانم يا اقاي خراشاد………راستش من يه خرده دير اومدم اينجا تانظر بدم……….به نظر من رپ خيلي هم موسيقيه باحاليه من خودم يه دختر 18ساله ي چادري هستم و معتقد به مسائل ديني اما كنارش رپ هم گوش ميدم……اخه گاهي اوقات واقعا از مشكلات جامعه ميگه حالا در كنارش هستن گروههائي مثه زدبازي يا ضد بازي كه رپ و بردن زير سواللللللللللاما من عاشق رپم و مخم پر از اهنگ رپه شوك هم يه برنامه اي بود كه يه طرفه به قاضي مي رفت باي

  خراشاد:

  درود بر شما ..
  نخیر .. شما هروقت تشریف بیاورید دیر نیست ! .. سیستم وردپرس به گونه ایست که نظرات جدید همیشه در معرض دید خواننده قرار می گیرند … حتی اگر مطلب مربوط به چند ماه پیش باشد …

 24. 2 فوریه 2009 در 11:00 ب.ظ.

  kashki 1 meghdar faratar az in sath donbal kardan music rap eghdam mikardin.
  nemidonam che to ta hala asare ostad rap (shahine najafi) ro gosh nadadin
  rapi motafavet ,eterazi motafavet hata dar morde shok
  hatman donbalesh berin
  bad nazar bedin.

  خراشاد:

  جناب محمد عزیز .. تخصص من این نیست . من تنها به عنوان یک فرد ایرانی که بعضا موسیقی رپ ایرانی را گوش کرده ، نوشتم .. نه متخصص و طرفدار این نوع موسیقی .. در نتیجه دید عام است و خاص نیست در این نوشته …

  موفق باشید ..

 25. ناديا
  16 مارس 2009 در 8:37 ب.ظ.

  درسته كه ياس يك رپرتوپ هست ولي اگه به عمق حرفهايش پي ببريم ميفهميم كه هدف بالايي داردتا حدودي هم ضد اسلام ميخواند

 26. ژاکلین
  22 مارس 2009 در 8:18 ق.ظ.

  چه بخواین چه نخواین ایران اینه وشوکم قطره ای ازاتفاقات معمول این کشورو
  نشون میده خیلیم توپهههههههههههههههههههههههههه

 27. بگم جان
  21 آوریل 2009 در 3:43 ب.ظ.

  به پيك باران همه شما اهنگ فقط اهنگ بندري,تشمال ,افغاني وقيره

 28. مریم
  2 مه 2009 در 12:20 ب.ظ.

  سسسسسسسسسسلام من یه دختر13 ساله هستم به نظرمن گوش دادن به اهنگ های رپ هیچ اشکالی نداره به شرط این که اگه اون اهنگ از جملات زشت استفاده باشه و فرد رو به راه های بد هدایت به شه خیلی هم عیبببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببب داره

 29. سارا
  13 ژوئیه 2009 در 6:20 ب.ظ.

  به!من يه چند سالي دير نظر مي‌دم!به هر حال اينا اصلا مشكلي نداره.با فحشم طرفداراي خودشو داره.بعضي از خواننده ها خوب ازش استفاده مي‌كنن.مثلا من پيشرو رو دوست دارم ولي گاهي فحش هم مي‌ده و زياد اعصاب نداره.زد بازي هم كه طرفداراي خودشو داره يا تي ام بكس كه گاهي جوگير مي‌شن.كيليپ تي ام بكس هم در اين رابطه جالب بود و خنده دار!
  اگه رپ خوب مي‌خواي گوش بدي من توصيه مي‌كنم آهنگ اختلاف هيچكس و يه مشت سربازو بگيري.آهنگاي شاهين نجفي كه حسابي سياسين و تكستاي قوي‌اي دارن.آهنگاي ياس هم بد نيست ولي صداي يك نواخت و خسته كننده‌اي داره.و آهنگاي بهرام كه واقعا دوسشون دارم!مخصوصا اينجاايرانه و افسوس و نامه‌اي به رئيس جمهور.و البته يه آهنگ شايان كه اسمش يادم نمياد ولي راجع به انقلاب و جنگه.
  هر كس سليقه‌اي داره ولي اينا رو گوش كن شايد نظرت تغيير كنه!
  موفق باشي

  آها راستي دختر سيزده ساله!اگه تو درست باشي هيچي نمي‌تونه عوضت كنه!من تو دوازده سالگي ناتور دشت و بائودولينو ور خوندم ولي هيچكم نشد!ولي امسال دوستم دو صفحشو خوند ذوق مرگ شد!

 30. سارا
  13 ژوئیه 2009 در 6:23 ب.ظ.

  در ضمن يه چيزي يادم رفت!مصاحبه‌ي مهديار رو هم بگير كه حرفاي جالبي ميزنه.به عنوان يه جوون هيژده ساله واقعا حرفاش جالبه.
  آها!راستي شوك فوتبال هم ورژن جديده شوكه!شيكه؟كيشه؟شيشه؟ببينيم عاقبت اين برنامه چي مي‌شه!

 31. سارا
  13 ژوئیه 2009 در 6:27 ب.ظ.

  آقايون جو گير كه رپو درك نمي‌كنن مشكل از مخ خودتونه!موسيقي سليقه‌ايه!من يه دختر چهارده سالم و با عشق تموم تو اين كار پيش مي‌رم!الانم دارم رو تكستام كار مي‌كنم و سعي مي‌كنم آهنگ سازي بهتر ياد بگيرم نه فقط با برنامه هاي كامپيوتري.البته امكانات خيلي كمه و خانواده هم كه…شهرمونم كه نه صفر بيست و يكه نه صامت و رپلرزه و پاسارگاد و … داره!
  به هر حال درست نيست چهار تا خالتور مثه ساسيو با اونايي كه براش زحمت مي كشن قاطي كني!

 32. سارا
  13 ژوئیه 2009 در 6:33 ب.ظ.

  ژاكلين خانومم بره اسمشو درست كنه(اول فارسيتو خوب كن بعد اظهار نظر كن)بعد بگه توپه!آره ديگه توپه واسه مسئولين و اينا!ولي با اين كارا نمي‌تونن جلوي رپ رو بگيرن!صد بارم بهش حمله كنن باز نمي‌تونن زيرزمينا ازمون بگيرن!(زير زمين ياس نمونه كامل!)
  در ضمن ايران صد تا مشكل بزرگتر از رپ داره!كه اين مشكل مردم نيست و مشكل دولته و اون سياست آفت زدش!
  آره خوبه ديگه!به قول بهرام:رپو تو زير زمين مي‌خونن ولي مواد مخدر رو راحت تو كوچه‌ها مي‌كشن!اگه دستشون به رپرا برسه بد بختشون مي‌كنن و كلي پول مي‌گيرن ازشون(كه خيليم پولدارن!)ولي دست معتادا رو مي‌گيرن و كلي امكانات مثه وام و شربت و سرنگ و بيمه و غيره مي‌‌دن!

 33. سارا
  13 ژوئیه 2009 در 6:34 ب.ظ.

  در آخر(اميدوارم آخر باشه!)به نظر من ياس خيلي بيشتر از دولت نگران مردمشه.سيدي رو بشكن هم واقعا عالي و تاثير گذاره.

 34. سارا
  13 ژوئیه 2009 در 6:38 ب.ظ.

  آها يه چيز ديگه!
  من اگه جاي تو بودم يه رپ بي احساس و كاملا مردس!انگار دختره مسته(شراره)!بي حال مي‌خونه!اگه قراره اين طوري رپ بخونن بهتره اصلا نخونن!
  من با آريان تا كلاس چهارم حال مي‌كردم!ولي الان ترجيح مي‌دم موسيقي اي گوش كنم كه باهاش فكر كنم،نه موسيقي كه باهاش همه‌ي افكارمو كنار بذارمو برم سراغ قر كمري و عشق و عاشقي.رپ اجتماعي كلي حرف تازه داره.بايد بيشتر گوش بدي بعد قطعي نظر بدي.مثلا من الان نمي‌تونم راجع به هوي متال نظر بدم چون زياد ازش نمي‌دونم.

 35. xxx
  19 دسامبر 2009 در 5:35 ب.ظ.

  man pesary 18 saleam va asheghe ahangaye saeed panter khorashadiham hastam

 36. ناشناس
  2 ژوئن 2010 در 8:55 ق.ظ.

  با تشکر بسیار زیاد از گروه رپ یاس به نظر من این آهنگ ها بسیار جذاب بوده منظورم یاسه و اونایی که تحمل واقعییت وندارن باید برن بمیرن یاس دلسوز مردمه

 37. divar records
  18 ژوئیه 2010 در 6:33 ب.ظ.

  bale im doroste ke metalistha baziashun sheitanparastan unam bekhatere khode musigie chon ye seri agayede khas daran va tu ahangashunam tagriban mostagiman be sheytan eshare daran amma rap intori nist va rap kolan ba metal 180 daraje motafavete va harfi mokhalefe sheytanparasti dare!

 38. علي
  23 ژوئیه 2010 در 10:42 ق.ظ.

  شما واقعا ادمين با حوصله اي هستيد
  تبريك ميگم
  من نظر خاصي ندارم فقط مي گم به مردم كه يه مقدار جنبه داشته باشند، چون كامنت كامنته، نه محل دعوا و فحاشي

 39. paniz
  22 اکتبر 2010 در 9:38 ق.ظ.

  salam…khastam begam ta zamani ke zendeam az yas hemayat mikonam va nemizaram kasi be oon tohin kone.man tamam zendegim yasere azize va az samim ghalb doosesh daram va lanate khoda bar doshmanan yas.movaffagh bashi bye

 40. میرم
  13 مه 2011 در 12:59 ب.ظ.

  مملکت بستست کارشناس درست و حسابی هم نداریم.

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: